Sám svého štěstí strůjcem

Popis kurzu

Cílem kurzu zaměřeného na interiérový design je obeznámit účastníky s pohledem na interiér, který prioritně vychází z aktivního přičinění jeho tvůrce a odráží osobnost a jedinečnost uživatele. Tento pohled na interiér nemá ambice zpochybnit architektonická pravidla, ani designové ikony. Základním prvkem budování myšlenkové podstaty tohoto pohledu na interiér je radost z tvorby, hra a pocit svobody. Účastníci se naučí novému pohledu na daný interiér, v němž aplikují svoje nápady a jsou odborně vedeni k postupům, které skutečně fungují. Každý interiér může mít úplně jinou atmosféru, ale žádný styl není dogma.

Detaily kurzu

1/ Prostor v bytě
(členění interiéru; nauka o diferencování zón; činnosti v bytě, provoz)
2/ Instalace - kompozice detail v prostoru
(prostorová instalace není chaos; styl a vkus - čím je ovlivněna volba stylu, zásady při výběru; pozitivně mířené porušování zásad; eklektismus, cílená disharmonie, antistyl, antidesign; když jsou trendy kýčem)
3/ Nábytek - užitečná rekvizita, bytový šperk, funkční socha
(nábytek, nábytkové prvky a jejich používání, rozměry; charakteristika nábytku: stolového, sedacího, lehacího, doplňkového; úložné prostory; osobní priority při výběru)
4/ Readymade, recycling art, ikea hacker
(jak sladit zdánlivě neslučitelné; jak z globálu udělat solitér; součást celku a detail)
5/ Materiály se špetkou ironie
(vztah materiálu k prostředí; textil v bytě)
6/ Barva a světlo
(zásady barevného uspořádání; názvosloví barev, základy barvy goethe, itten a barevný kruh; působení barev, světlo a stín; barva, prostor, iluze; svítidla, světelné objekty
7/ Umění a dekorace
(co je umělecké dílo a co dekorace; umělecké objekty, designové solitéry; umístění závěsného obrazu, objektu, sochy nebo instalace v bytovém prostoru; dekorace a sbírky; zeleň v bytě)
8/ závěr (konzultace, diskuse)

Vypsané volné termíny

V současné chvíli nejsou vypsané žádné volné termíny pro tento kurz.

Lektoři